کسب و کار پایدار

sustainable sales2 - کسب و کار پایدار در ایران و استفاده از فرصت های پنهان

نقطه شروع،‌ نگاه متمایز، فروش پایدار

پایداری برای ما چگونه تعبیر می‌شود؟

پایداری برای ما به چه معناست؟ مرکز مشاوره بر این باور است که برای مدیریت موفق پایداری، نیاز است تا سودآوری با مسئولیت اکولوژیک و تعهد اجتماعی ترکیب شود. تغییرات آب و هوایی، کمیابی منابع و در نظر نگرفتن استانداردهای اجتماعی در زنجیره تأمین به‌عنوان ریسک در نظر گرفته می‌شوند.

چرا شرکت شما باید به موضوع پایداری توجه داشته باشد؟

شرکت‌ها می‌توانند از طریق پایداری و مسئولیت اجتماعی شرکتی، مهارت‌های نوآورانه‌شان را بهبود بخشند و بدین ترتیب جایگاهشان را در بازار حفظ کرده و حتی گسترش دهند. علاوه بر این، مدیریت پایداری شرکتی، ارزش برند را ارتقا می‌دهد و جاذبه آن را برای کارکنان، مشتریان، شرکای کاری و سرمایه‌گذاران بالا می‌برد.

تابعیت از قوانین

در کشورمان ایران، مجموعه قوانین زیادی پیرامون حفاظت از محیط‌زیست وجود دارد، اما شرکت‌های تولیدی و یا فعالان اقتصادی زیادی از آن تبعیت نمی‌کنند، تابعیت از قوانین از سوی مسئولین محلی ارزیابی و اجرا می‌شود و در صورت سو رفتار جرائم سختی در نظر گرفته می‌شود. مقررات زیست‌محیطی در بین کشورهای مختلف متفاوت‌اند و حتی بسیاری از استانداردها و ضوابط ملی بر مبنای دستورالعمل‌های کشورهای توسعه‌یافته تنظیم می‌گردد. هر شرکتی که در ایران فعالیت می‌کند می‌بایست یک استراتژی پایدار و نقشه راه مشخصی برای اجرای آن، (مسئولیت اجتماعی و اکولوژیک) داشته باشد.

فرصت‌ها

از سوی دیگر، رعایت استانداردهای پایداری در ایران، فرصت‌های زیادی برای کسب مزایای رقابتی نسبت به رقبا ایجاد می‌کند.

کاهش هزینه‌ها و تخفیف‌های مالیاتی: موضوعاتی نظیر راندمان انرژی و کاهش تولید ضایعات در رأس دستور کار پایداری قرار دارند. با اتخاذ استراتژی‌های تعریف‌شده انرژی و مصالح، شرکت‌ها در درجه اول از صرفه‌جویی مستقیم در هزینه‌ها نفع می‌برند. دوماً همه دولت‌ها با تخفیف‌های مالیاتی و ارائه یارانه مستقیم، پایداری را تشویق می‌کنند.

روابط عمومی:

امروزه، آگاهی عمومی از موضوع پایداری افزایش‌یافته است. از نمونه‌های تأییدکننده این موضوع عبارت‌اند از:  افزایش رشد غذاهای ارگانیک و برق سبز در سراسر دنیا و به‌طور مشخص الگوی اروپایی. نمایش عمومی تلاش‌های شرکت شما در جهت پایداری باعث تقویت برند شما می‌شود، وفاداری مشتریان را افزایش می‌دهد و شمارا به یک الگو در صنعت تبدیل می‌نماید.

جذب استعدادها:

جذب استعدادهای رده‌بالا و حفظ آن‌ها برای شرکت شما بسیار اهمیت دارد و بدین ترتیب می‌توانید از نوآوری همیشگی وبرتری عملیاتی اطمینان حاصل کنید. چندین سال است که ما شاهد روندهایی هستیم مبنی بر اینکه افرادی که عملکرد بسیار خوبی دارند فراتر از طرح‌های پاداشی که به آنان ارائه می‌شود در شغل خود به دنبال ارزش و هدف هستند. تبدیل سازمان به محل ارزش‌های پایدار به بهبود جذب نیرو و حفظ نیروها کمک می‌کند.

چگونه شرکت‌ها می‌توانند کسب‌وکاری پایدار به وجود آورند

-ما به شما کمک می‌کنیم تا بعد از پایداری، کسب‌وکارتان را ارتقا دهید. چه در مدل بنگاه به بنگاه (B to B) و چه در مدل بنگاه به مصرف‌کننده (B to C)، ما این تخصص راداریم تا مشخصات ضروری تابعیت از قوانین و شیوه‌های کارآمد ایجاد یک برند پایدار را به شما معرفی کنیم.

-ما تحقیقاتی در بازار انجام می‌دهیم و استانداردهای شاخص را در محیط صنعتی که شما قرار است به آن وارد شوید ارائه می‌دهیم.

-ما از طریق تحلیل داده‌ها و برگزاری کارگاه به شما کمک می‌کنیم تا جنبه‌های پایداری ورود به بازار و استراتژی‌های نفوذ در بازار را به‌خوبی طراحی کنید.

-ما در راه اندازی یک سازمان کارآمد با پایداری، در محدوده شرکتتان به شما کمک می‌کنیم، سازمانی که منطبق با استراتژی، کسب‌وکار و اندازه شرکت شماست.

-ما به شما کمک می‌کنیم تا با ذینفعان بیرونی مشارکت کنید، روابط پایداری برقرار کنید و بدین ترتیب بر سازمان‌های غیردولتی تأثیر بگذارید، سازمان‌هایی که به‌طور اجتناب‌ناپذیر بر برداشت مشتریان از شرکت شما تأثیر می‌گذارند.

-ما این امکان را به شما می‌دهیم تا از طریق شناسایی، نام‌گذاری و مدیریت شاخص‌های اصلی عملکرد و ایجاد خروجی منطبق با استانداردهای جهانی (برای مثال ابتکار عمل گزارش دهی جهانی، ایزو 26000 یا معاهده جهانی) که متناسب با گزارش دهی فعلی‌تان است، فعالیت‌های گزارش دهی پایداری‌تان را برون‌سپاری کنید.

-ما به تحلیل داده‌هایی که مربوط به جنبه‌های مختلف کسب‌وکارتان است تخصص داریم. زنجیره ارزشی شما، پتانسیل بهینه‌سازی کسب‌وکار شما و تا رسیدن به اهداف پایداری، کاهش هزینه‌ها و انعطاف‌پذیری را نشانه میگیرد. برای ایجاد یک سیستم پیشرفته تدارکاتی و اجرایی، از خدمات مدیریت زنجیره تأمین ما بهره بگیرید.

همین امروز با کارشناسان متخصص امور پایداری سازمان ما تماس بگیرید و از خدمات پایداری کسب‌وکارتان بهره‌مند شوید.

همین الان برای مشاوره با کارشناسان حرفه ای ما تماس بگیرید

021- 22654064

021-22654064

درخواست خودتان را جهت ارائه خدمات بالا از طریق فرم زیر ارسال بفرمایید